Rengarenk bir 23 Nisan

Her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde, farklı ülkelerden gelen dünya çocuklarını ağırlayan Doğa Koleji, bu yıl da 12 farklı ülkeden gelen onlarca öğrenciyi 7 gün boyunca misafir etti ve onlara unutulmaz bir çocuk bayramı coşkusu yaşattı.

Dünya çocukları İstanbul’da

Doğa Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ve 6. Doğa Koleji Uluslararası Çocuk Festivali için yurtdışındaki farklı okullardan gelen dünya çocuklarını ağırladı. Nijerya, Hollanda, Portekiz, Vietnam, Belçika, Macaristan, Ukrayna, Hırvatistan, Almanya, Bulgaristan, Romanya, Çin Halk Cumhuriyeti’nden gelen misafir çocuklar 23 Nisan haftası boyunca Doğa Koleji öğrencileriyle birlikte Beykoz Kampüsü’nde ve İstanbul’da birbirinden renkli günler geçirdiler ve tüm dünyaya barış mesajları verdiler.

Kültür mozaiği İstanbul

Çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelen misafir öğrenci ve öğretmenler 19-20 Nisan tarihlerinde Dolmabahçe Sarayı, Miniatürk, Kapalı Çarşı, Yerebatan Sarayı gibi tarihi ve kültürel değerleri görmenin yanı sıra, Turkuazoo’da deniz altında canlıların çeşitliliğini keşfettiler, İstanbul Boğazı’nda yat turuna çıkarak boğazın eşsiz güzelliğinin tadına vardılar.

Beykoz Doğa Koleji’nde “Barış ve Kardeşlik”

23 Nisan’da ise Beykoz Doğa Koleji’nde buluşan dünya çocukları yerel kıyafetleriyle halk danslarından kültürel etkinliklerine kadar pek çok gösteri gerçekleştirdiler.

Bu yıl Doğa Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için misafir ettiği dünya çocuklarını Beykoz Doğa Koleji’nde açılan “Dostluk ve Sevgi” konulu resim sergisinde buluşturdu. Yurtdışından gelen misafir öğrencilerin kendi ülkelerinde yaptıkları “Barış ve Kardeşlik” konulu resimler 23 Nisan Haftası boyunca Beykoz Doğa Koleji’nde sergilendi.

Doğa Koleji öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünya çocuklarıyla birlikte kutladı. 12 farklı ülkeden gelen dünya çocukları 17-24 Nisan tarihleri arasında unutulmaz bir hafta geçirdiler.

Alışveriş merkezleri çocuk cıvıltılarıyla doldu

22 Nisan Cuma günü başlayan 23 Nisan Şenliği kapsamında misafir öğrenciler, Metrocity AVM, Maltepe Park Carrefour AVM, Tepe Nautilus AVM, Cevahir AVM, Sapphire AVM ve Torium AVM’de kendi ülkelerine özgü, değişik gösteriler sundular. 23 Nisan Cumartesi günü Torium AVM’ de 198 öğrenci ve 47 öğretmenin katılımıyla başlayan geçit töreninin ardından bir festival tadında gerçekleştirilen programda bütün ülkelerden gelen öğrenciler birbirinden güzel dans gösterilerini sundular. Alışveriş merkezlerine aileleriyle birlikte gelen çocukları da unutmayan Doğa Koleji, kurduğu etkinlik alanlarında çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenledi. Özel olarak hazırlanan alanlarda 7 gün boyunca pandomim gösterileri, ebru yapımı, cam üfleme, hamur çalışması, seven time çalışması, palyaço gösterileri, akordeon show, resim çalışması ve dans gösterileri gibi birçok etkinliğe katılma fırsatı bulan çocuklar, hafızalarından silinmeyecek, neşe dolu bir bayram geçirdiler. Ayrıca 24 Nisan’da Torium’da Burcu Güneş, 26 Nisan’da da Pelikan Mall Avm’de Pınar Aylin şarkılarını Dünya çocukları için söyledi.

Elif Yılmaz, 4.sınıf Beykoz Doğa Koleji öğrencisi Kuzey Yılmaz’ın annesi

Çocuklarımız duyarlı yetişiyor 

Kuzey altı yıldır Doğa Koleji’ne gidiyor. Bu altı yılda çok iyi zamanlar geçirdik. Doğa Koleji’nde çocuklarımız çok mutlu. Kuzey hafta sonlarında okula gitmediğinde sıkılıyor. Çünkü okulda hem öğreniyor hem eğleniyor. Doğa Koleji’ne kaydını yaptırırken eğitimi ikinci plana atmıştık ve sabah uyandığında “Okula gitmek istemiyorum” diyen bir çocuk olsun istemiyorduk; tam da istediğimiz gibi oldu.

23 Nisan etkinliğinde çocuklarımız da oyunlara katılarak bugünün anlam ve önemine iştirak ediyor. Milli duyguların çocuklara aşılanması çok önemli. Hem mutlu oluyorlar hem de başka hiçbir ülkede kutlanmayan bu bayramın önemini idrak ediyorlar. Diğer okullarda okuyan öğrencilere nazaran milli duygularının daha ön planda olduğunu görüyorum. Daha sorgulayıcılar. Kuzey’in bana bir gün Türk topraklarının bütün dünyaya yayıldığını, ama şuan daha farklı olmasının nedenlerini sorduğunu bilirim.

Kuzey Yılmaz:

Bugün çok heyecanlıyım

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırladığımız Kafkas dans gösterisini en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bugün çok heyecanlıydım. Bugünün anlamını ve önemini biliyorum ve tarihimize önem veriyorum.

Doğa Koleji öğrencileri bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da dünya çocuklarını ağırladı. 12 farklı ülkeden gelen çocuklar İstanbul’u gezmekle kalmadı, İstanbullulara kendi ülkelerinin kültürünü, danslarını da tanıttı. Çocuklar hem eğlendi, hem eğlendirdi.

About murathan