Doğa’nın küçükleri, basketin büyükleri


Doğa Koleji Minikler Basketbol Takımı da ağabeylerinin yolunda ilerliyor. Okullararası Küçükler Türkiye Basketbol Şampiyonası’nın bir numarası Doğa Koleji…

Kadrosunu 1999-2000 doğumlu Efes Pilsen Minik Basketbol Takımı oyuncularının oluşturduğu Doğa Koleji İlköğretim Okulu, Okullararası Küçükler Türkiye Basketbol Şampiyonası’nın finalinde İzmir Özel Türk Koleji’ni 82-51 yenerek, şampiyon oldu. Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda yapılan final maçında, antrenörlüğünü Andaç Yapıcıer’in yaptığı Doğa Koleji, ilk yarıyı da 42-20 önde tamamladı. Çekişmeli geçen müsabakanın sonunda gülen taraf Doğa Koleji oldu.

Şampiyonluğa ulaşan Doğa Koleji’nde dışında tüm oyuncular skora katkı sağlarken 12′şer sayı üreten Cengizhan İvedi ve Mert İlhan takımının en skorer isimleri oldu. Salih Can Yücer ve Yiğitcan Saybir’in de 10′ar sayısı farklı galibiyette önemli rol oynadı.
Karşılaşmaya etkili başlayan Doğa Koleji hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla ilk çeyreği 20-9 önde tamamladı. İzmir Çiğli Özel Türk İÖO’nun etkili ismi Onuralp Bitim ikinci beşte sahaya çıkarken 8 dakikaya 7 sayı sığdırsa da fark kapanmadı ve devre 42-20 Doğa’nın üstünlüğü ile sona erdi. Maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar skoru lehinde tutmayı başaran Doğa Koleji’nin küçük basketçileri rahat bir galibiyet elde ederek şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

About turko