Doğa Koleji 2012 – 2013 eğitim dönemine yeni kampüsleriyle başladı

Doğa Koleji bu yıl Türkiye genelinde 14, İstanbul’da 10 yeni kampüsüyle eğitim öğretim dönemine başladı.

Yapımına geçen yıl başlanan ve 2012 – 2013 öğretim döneminde eğitime başlayan Doğa Koleji’nin yeni kampüsleri göz dolduruyor. Doğa konseptli eğitim modelini her kampüsünde öğrencilere ulaştıran Doğa Koleji, yeni binaları, atölyeleri, laboratuvarları ile öğrenim hayatına başlayan yeni kampüslerinde de tecrübesini devam ettiriyor.Deneyimli ve dinamik eğitim kadrosuyla öğrenim hayatına başlayan yeni kampüsler, yüksek kayıt oranlarıyla büyük ilgi gördü.

Doğa Koleji deneyimi yeni kampüslerle sürüyor

Eğitim hayatına başladığından beri öğrencilerin sosyal ve akademik yönden gelişimlerini ön planda tutan Doğa Koleji, yeni kampüslerinde de aynı hedefle devam ediyor. Eğtim birikimini yeni kampüslerde de aynı başarıyla sürdürecek olan Doğa Koleji’nin yeni kampüsleri farklı konseptleriyle dikkat çekiyor.

Kurtköy Doğa Koleji
Konsepti, mimarisi, müfredatı ve eğitim kadrosuyla Oxford tarzını ve felsefesini yansıtan Kurtköy Doğa Koleji, İngilizce başta olmak üzere yabancı dil konsepti üzerine kuruldu. Oxford’un Türkiye’deki merkezi konumunda olan Kurtköy Doğa Koleji’nde Apple sınıfı, Apple Store, dijital kütüphane, video wall, sanat sokağı, tam donanımlı fizik, dil, kimya, biyoloji, fen bilgisi ve bilgisayar laboratuarları, ilköğretim-lise sinevizyon salonları, İngilizce aktivite odası, tv-video salonları, resim atölyesi, müzik salonu, jimnastik salonu, satranç sınıfı, tarih, coğrafya, sosyal bilgiler derslikleri, spor tesisleri, (spor salonu, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, futbol / voleybol sahası) konferans salonu, hayvanat bahçesi ve sağlık odası mevcut.

Bahçeşehir Doğa Koleji
Türkiye’de eşi olmayan eğitim modelleri kullanarak anaokulundan liseye tüm eğitim gruplarını, her yönden kendine güvenen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan Bahçeşehir Doğa Koleji üç boyutlu laboratuvarı, dijital kütüphanesi, fiber interneti, interaktif eğitim felsefesi ve android altyapısıyla Avrupa Yakası’nı teknolojik eğitimle tanıştırıyor.

Güzelce Doğa Koleji
Doğa konseptli eğitim modelini Avrupa Yakası ile tanıştıran Güzelce Doğa Koleji, tek katlı binasıyla öğrencilerine geniş bir eğitim binası sunuyor. Doğa konseptli eğitim modelini yaşatmak amacıyla öğrencilerine geniş tarım alanları, binicilik sahası ve doğayla iç içe olabilecekleri modern bir kampüs sunan Güzelce Doğa Koleji, anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak tasarlanmış. Eğitim hayatına başlamak ve başarılarla dolu bir eğitim hayatına merhaba demek için “mutlu çocuk öğrenir” felsefesiyle hareket eden Doğa Koleji, Güzelce Kampüsü ile öğrencilerine mutlu bir öğrenim hayatı vaadediyor.

Halkalı Doğa Koleji
Halkalı Doğa Koleji anaokulundan liseye kadar her yaş grubu öğrenciye teknolojik eğitim sunarken Apple, Promethean, Vestel, Pearson, Turkcell gibi dev kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Mimari tasarımı ve konsepti ile göz dolduran Halkalı Doğa Kampüsü öğrencilerine bir okuldan fazlasını sunuyor. Dijital kütüphanesi, 59 teknolojik sınıfı, 345 kişilik konferans salonu ve balo salonuyla Doğa Koleji Halkalı gerçek bir eğitim kampüsü. Eğitim teknolojisini en güncel haliyle tüm altyapısında uygulayan okulu modern mimarisiyle fark yaratıyor.

Florya Doğa Koleji
Florya Doğa Koleji öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde tutularak projelendirilen bir eğitim merkezi niteliğinde. 2012 – 2013 eğitim öğretim yılı için hazırlanan kampüs fiziksel donanımı ile sportif, akademik, sanatsal ve kültürel anlamda bir okuldan beklenenden çok daha fazlasını sunuyor.

Beykent Doğa Koleji
Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını gözetecek şekilde hazırlanmış eğitim binasıyla Beykent Doğa Koleji geniş sınıfları ve büyük oyun alanları ile öğrencilerini Doğa Koleji deneyiminin ışığında akademik ve sosyal yönden başarılı bireyler olarak yetiştirmek için hazır.

Bağcılar Doğa Koleji
Bağcılar Doğa Koleji anaokulundan liseye kadar her yaş grubu öğrenciye teknolojik eğitim sunarken Apple, Promethean, Vestel, Pearson, Turkcell gibi dev kuruluşlarla iş birliği yapıyor. Dijital kütüphaneye, 59 teknolojik sınıfa, 345 kişilik konferans salonuna ve balo salonuna sahip.

Cevizlibağ Doğa Koleji
4+ yaş anaokulunda liseye kadar eğitim veren kampüste toplam 50 kapalı derslik bulunuyor. 1200 öğrenci kapasitesine sahip olan Cevizlibağ Doğa Koleji’nde 10 bin metrekare kapalı alan, 3200 metrekare açık alan bulunuyor. 400 kişilik yemekhane, konferans salonu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu kampüsün sunduğu imkanlar arasında.

Bayrampaşa Doğa Koleji
Bayrampaşa ve çevre ilçelerinden gelen talepleri karşılamak için yapılanan Bayrampaşa Doğa Koleji anaokulundan liseye kadar tüm yaş gruplarında eğitim veriyor. İki senedir bölgedeki beklentileri Avcılar’a yönlendiren kurum alt yapısı, teknolojik donanımı ve modern eğitim teknolojileriyle başarısını Bayrampaşa’ya taşıyor. Bayrampaşa Doğa Koleji öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde tutularak projelendirilen bir eğitim merkezi niteliğinde. 2012 – 2013 eğitim yılı için hazırlanan kampüs fiziksel donanımı ile sportif, akademik, sanatsal ve kültürel anlamda bir okuldan beklenenden çok daha fazlasını sunuyor.

Güneşli Doğa Koleji
İstanbul’un yeniden yapılanan ve yükselen semtlerinden birisi olan Güneşli’ye yeni bir soluk getiren Doğa Koleji anaokulu, ilköğretim ve lise kademelerinde eğitim veriyor. Güneşli Doğa Koleji modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Geniş sosyal alanlarıyla öğrencileri dört duvar arasında hapsolmaktan kurtaracak olan okul, açık-kapalı spor tesisleri, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, akıllı tahta sistemleriyle donatılan sınıflarıyla bir eğitim kurumundan fazlasını öğrencilerine sunuyor.

1500 öğrenci kapasiteli kampüs 17.500 metrekare kapalı alana sahip. 60 tane derslik bulunan kampüs 4 bin metrekare açık alana sahip. Kampüsün sosyal aktiviteler için kullanım alanları oldukça fazla. 2 kapalı spor salonu, 2 çok amaçlı salon, bir kapalı yüzme havuzu, 450 kişilik konferans salonu, fen, fizik ve kimya laboratuvarları, sanat atölyeleri ve en büyük özelliklerinden biri de 350 m2 alanına yayılan sanat sokağı öğrencilerin kullanımına açık sosyal alanları öğrencilerin yararlanabileceği sosyal alanlar.

About turko