Doğa Koleji öğrencileri büyüledi; ‘Yeşilçam Müzikali’

Doğa Koleji öğrencileri 14 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda muhteşem bir gösteri için sahnedeydi.
_MG_5798
Bir yıldır profesyonel bir ekiple hazırlıkları süren ‘Yeşilçam Müzikali’ 14 Mayıs’ta izleyenleri büyüledi. Seçkin konuklardan, öğrencilerden ve velilerden oluşan kalabalık izleyici kitlesi ile birlikte Türk sinemasının efsane ismi Türkan Şoray da bu gecede Doğa Koleji öğrencilerini yalnız bırakmadı.
_MG_5441
Eski Türk filmlerinden esinlenerek hazırlanan müzikal, dekor, kostüm ve müzikleri ile izleyicilere eşsiz bir akşam yaşattı. Yönetmenliğini Doğa Koleji Şan Öğretmeni ve sanatçı Cenk Yüksel ve Onur Turan’ın yaptığı müzikalde öğrenciler, eski Türk filmlerinin unutulmaz sahnelerinin canlandırdı. Senaryosunu Ferhat Uludere’nin yazdığı müzikalde zengin bir ailenin kızı olan Necla ile keman öğretmeni Adnan’ın imkansız aşkları çevresinde bir mahallenin yaşantısı canlandırıldı. Eski Türk filmlerinde işlenen karakterlerin canlandırıldığı müzikalde öğrenciler izleyenleri adeta büyüledi.
_MG_5770
Gecenin onur konuğu Türkan Şoray, oynadığı filmlerde canlandırdığı karakterlerin öğrenciler tarafından yorumlanması karşısında duygularını gizleyemedi. Gecenin sonunda sahneye çıkan Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, müzikalin hazırlık çalışmalarını bizzat izlediğini söyledi ve bu zorlu sürecin altından başarıyla kalkan öğrencileri tebrik etti. Gecenin onur konuğu, Türk sinemasının efsane ismi Türkan Şoray, Uğur Gazanker’den aldığı ‘Yeşilçam’a Saygı’ ödülünü, Yeşilçam’ı unutmayan ve hazırladıkları müzikalle yaşatan Doğa Koleji öğrencilerini temsilen Sinem Alparslan’a takdim etti. Türkan Şoray ödül sonrası yaptığı duygu dolu konuşmasında öğrencileri tebrik etti ve müzikalin profesyonel sanatçılara yakışır bir şekilde sahnelendiğini söyledi. Türkan Şoray sözlerine “Doğa Koleji’ne böyle bir gece düzenlediği için çok teşekkür ederim. Yeşilçam Sineması’na sahip çıkmanız beni çok duygulandırdı” şeklinde devam etti.

Doğa Koleji öğrencileri tarafından sahnelenen ‘Yeşilçam Müzikali’nin tüm geliri elde edilen gelir ve su kaynaklarının azlığı nedeniyle kıtlık yaşayan Afrika’da kıtasında su kuyuları açmak amacıyla Doğa Koleji öğrencileri tarafından yürütülen ‘Afrika’da Su Kuyusu’ projesine aktarıldı.

About turko